اچ‌پی و نخستين سامانه فايروال چاپ نامه الکترونیک
شنبه 30 شهریور 1392 ساعت 00:00

اچ‌پی برای کنترل و نظارت هرچه بهتر بر کل ترافيک در لايه کاربرد (application-level) شبکه‌های بزرگ، از نسل جديد ديواره آتش يا فايروال يکپارچه (سخت‌افزاری-نرم‌افزاری) خود رونمایی کرد.به‌اين ترتيب ترافيک حاصل از دستگاه‌های گوناگون اعم از تجهيزات موبايل در شبکه‌های وای‌فای عمومی و نيز ترافيک ناشی از سرويس‌های ابری نيز تحت نظارت اين فايروال درمی‌آيند. سامانه جديد اچ‌پی، TippingPoint Next-Generation Firewall يا به‌اختصار NGFW نام دارد که در پنج مدل گوناگون با ظرفيت‌های يک تا 10 گيگابيت‌برثانيه ساخته شده‌است و تمهيداتی همچون پيش‌گيری از نفوذ و امکانات کنترل برنامه‌های کاربردی در همه آن‌ها پياده‌سازی شده‌است.

 

با اين اوصاف اچ‌پی نيز به جرگه شرکت‌هایی همچون سيسکو، پالو آلتو نت‌ورکز و چک پوينت می‌پيوندد تا با فراتر رفتن از کنترل‌های سنتی و محدود به درگاه‌های شبکه، از نفوذ‌های احتمالی به شبکه نيز پيش‌گيری کند و بر برنامه‌های کاربردی نظارت داشته‌باشد. پنج مدل يادشده از فايروال جديد اچ‌پی عبارتند از:

 

-  S1050F از 250 هزار اتصال يا کانکشن جاری پشتيبانی می‌کند و برای استفاده در زيرشاخه‌‌های شبکه‌ها طراحی شده‌است.

- S301F و S3020F تا يک ميليون اتصال جاری را پشتيبانی می‌کنند و برای زيرشاخه‌های شبکه و شبکه‌های دانشگاهی طراحی شده‌اند.

- S8005F و S8010F تا 20 ميليون اتصال جاری را پشتيبانی می‌کنند و برای استفاده در شبکه‌های اصلی و مراکز داده طراحی شده‌اند.

از جمله ويژگی‌های اين فايروال به گفته سايت شرکت اچ‌پی، برخورداری از موتور NGIPS با آپ‌تايم يا زمان کار مداوم 99.99999 درصد، بيش از 7500 فيلتر گوناگون برای پيش‌گيری از حمله‌های گوناگون بر روی دستگاه‌های کابلی و بی‌سيم و مديريت آسان و متمرکز اين سامانه است.

به گفته گرگ يونگ از تحليلگران موسسه پژوهشی گراتنر، TippingPoint  نخستين محصول اچ‌پی در بازار هشت ميليارد دلاری فايروال‌ها محسوب می‌شود و می‌توان آن‌را جايگزينی برای سيستم ضدنفوذ پيشين اين شرکت به‌نام TippingPoint IPS قلمداد کرد.منبع:http://news.parseek.com