سمینارآشنایی با SOC برگزارشد چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 20 شهریور 1392 ساعت 00:00

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، سمینارآشنایی با مرکز عملیات امنیت (SOC) را برگزار کرد.

 


 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، این سمینار آموزشی امروز بیستم شهریورماه با حضور جمع قابل توجهی از کارشناسان شرکت‌های حوزه ICT و امنیت، در محل همایش‌های دبیرخانه سازمان برگزار شد.

مرکز عملیات امنیت، مرکزی است که با پایش 24 ساعته شبکه و رسیدگی به گزارش‌ رخدادهای امنیتی، تلاش می‌کند وقوع حوادث امنیتی در شبکه هدف خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی کرده و برای رفع آن اقدام کند.
رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به محور برگزاری سمینار گفت : این سمینار که از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتا است و با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقاء دانش امنیت عمومی برگزار می شود، قصد دارد مباحث عمومی مطرح در تعاریف و وظایف یک مرکز عملیات امنیت را بررسی کند.
بهناز آریا، درخصوص اهداف سمینار آشنایی با مرکز عملیات امنیت ادامه داد: هدف از برگزاری این سمینار، مخاطب قراردادن دو گروه سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان حوزه امنیت اطلاعات است و شامل مواردی همچون آشناکردن سازمان‌ها و مجموعه‌ها با SOC ومزایای آن، انتظاراتی که باید از SOC داشت و جایگاه آن در چارچوب کلی امنیت سازمان و شناساندن فضای کسب و کار موجود در این مورد می‌شود.

 

آریا با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه سازمان‌ها به مقوله امنیت شبکه گفت: با توجه به موج حملات سایبری که طی سه سال گذشته بسیاری از شبکه‌های سازمانی را مورد تهدید قرار داده است، به نظر می‌رسد موضوع تامین امنیت شبکه‌ها‌ از طرق مختلف ضرورت بیشتری یافته است.
استقبال بسیار چشم‌گیر از این سمینار، نشانگر اهمیت موضوع امنیت و جایگاه آن در جامعه فناوری اطلاعات و موفقیت کمیسیون افتا در هدف قراردادن جامعه در راستای صحیح فرهنگ‌سازی است.
در پایان این مراسم که سه ساعت به طول انجامید، به تمامی حاضران در جلسه، گواهینامه حضور در سمینار آشنایی با مرکز عملیات امنیت (SOC) ارائه شد.منبع:سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران